cz |  
Víno pro zdraví
Víno a bobule

Při podávání léků

Velmi důležitou otázkou zůstalo, kdy vůbec nepít alkohol. Kromě těhotenství a období kojení se pití alkoholu vyhýbáme při některých onemocněních, alkoholismu v příbuzenstvu a při užívání některých léků. Pití alkoholických nápojů se nedoporučuje u nemocí, které se mohou pitím alkoholu zhoršit, zejména u jaterních chorob nebo při žaludečním vředu, u zánětu slinivky břišní, u některých krevních chorob a nádorů, zejména jater, ústní dutiny, hrtanu a jícnu. Alkoholismus v rodině je rovněž varovným zjištěním a pití alkoholu k prevenci srdečních infarktů u osob, které mají v přímém příbuzenstvu alkoholiky, se nedoporučuje. (24)

Také užívání některých léků nelze kombinovat s pitím alkoholu. Platí to zejména o používání antibiotik, protisrážlivých léků i o lécích užívaných proti depresi. Další skupinou léků, u nichž se nedoporučuje současné pití alkoholu, jsou antihistaminika, betablokátory, ale také některé léky používané ke spaní nebo proti bolesti. (26)

Při užívání léků je potřeba si vždy přečíst přiloženou příbalovou informaci a v případě, že se současné užívání daného léku a alkoholu nedoporučuje nebo zakazuje, je potřeba toto doporučení nebo zákaz dodržovat. Samozřejmě pití alkoholu a řízení vozidla je zakázáno zákonem.

Zdroje:
(24) www.wineofczechrepublic.cz/6-4-vino-a-stridmost-cz.html
(26) Šamánek, M., Urbanová, Z.: Víno na zdraví, Agentura Lucie, Praha, 127 (2010)

Víno má pozitivní vliv na zdraví. Ale proč…

Prospívá víno zdraví či ne? Má pozitivní vliv na krevní oběh, lze jeho mírnou konzumací snížit pravděpodobnost ... více

Diabetikům s poruchami erekce může pomoci červené víno

Jen v České republice trpí cukrovkou více než ... více

Resveratrol a zdravý životní styl

Resveratratrol byl poprvé izolován z červeného vína a označen... více

Archiv aktualit
V "Diskuzním fóru" se můžete odborníka zeptat na to, co Vás ve vztahu ke svému zdraví zajímá. Odpovědi na nejčastější otázky ohledně FitLine budou dostupné k přečtení všem zájemcům.

připravujeme
Jak jste se o vinoprozdravi.cz dozvěděli?
  • Z článků v tištěných médií (29,17%)
  • Od lékaře (5,83%)
  • Z bannerové reklamy na internetu (4,58%)
  • Z textové reklamy na internetu (15,83%)
  • Od známého (10,83%)
  • Z jiného zdroje (33,75%)