cz |  
Víno pro zdraví
Víno a bobule

Víno má pozitivní vliv na zdraví. Ale proč…

Prospívá víno zdraví či ne? Má pozitivní vliv na krevní oběh, lze jeho mírnou konzumací snížit pravděpodobnost

infarktu, cukrovky či rakoviny? Je možné díky skleničce vína vyhnout se situaci, kdy na ní zapomenete nebo si jí vybryndáte (rozumějte  – mít Alzheimera či Parkinsona)? Každý týden přijde nové příznivé oznámení vědců, které nám vlije krev do žil, respektive alkohol do krve. Následně je však vystřídáno depresivním prohlášením jiných odborníků, že jsou to všechno jen takové „povídačky“.

My jsme však pozitivnímu vlivu vína na zdraví velmi nakloněni, a tak máme pro vás dobré zprávy. Na toto téma vyšla nová publikace s poněkud krkolomným názvem – „Wine Safety, Consumer Preference and Human Health“, která shrnula výsledky 95 různých studií. Výsledkem je (to, co jsme všichni čekali) prokázání pozitivního vlivu konzumace červeného vína a Champagne na naše zdraví. Víno příznivě působí hlavně na lidský mozek a snižuje výskyt Alzheimerovy a Parkinsonovy nemoci. Co je přesným důvodem, proč nám víno dělá dobře, není známo. Zřejmě jsou to antioxidanty a další látky obsažené hlavně v červeném víně.

A kolik bychom tedy měli vypít? Muži 2 sklenice denně a ženy jednu. Není to projev diskriminace – ženy mají prostě méně enzymu, který odbourává alkohol.  Pozitivní efektChampagne modrým odrůdám, z kterých se vyrábí – Pinot Noir a Pinot meunier. Zda kladný efekt mají i ročníkové Champagne blanc de blanc studie nepíše. Bude zřejmě nutné podstoupit individuální empirický výzkum…. Více na www.WineSpectator.com, zdroj: http://vino.tk/9145/vino-ma-pozitivni-vliv-na-zdravi-ale-proc/zpět

Víno má pozitivní vliv na zdraví. Ale proč…

Prospívá víno zdraví či ne? Má pozitivní vliv na krevní oběh, lze jeho mírnou konzumací snížit pravděpodobnost ... více

Diabetikům s poruchami erekce může pomoci červené víno

Jen v České republice trpí cukrovkou více než ... více

Resveratrol a zdravý životní styl

Resveratratrol byl poprvé izolován z červeného vína a označen... více

Archiv aktualit
V "Diskuzním fóru" se můžete odborníka zeptat na to, co Vás ve vztahu ke svému zdraví zajímá. Odpovědi na nejčastější otázky ohledně FitLine budou dostupné k přečtení všem zájemcům.

připravujeme
Jak jste se o vinoprozdravi.cz dozvěděli?
  • Z článků v tištěných médií (29,17%)
  • Od lékaře (5,83%)
  • Z bannerové reklamy na internetu (4,58%)
  • Z textové reklamy na internetu (15,83%)
  • Od známého (10,83%)
  • Z jiného zdroje (33,75%)