cz |  
Víno pro zdraví
Víno a bobule

Frekvence pití vína

Většina studií se zaměřuje pouze na posouzení, jaké množství alkoholu je třeba vypít k tomu, aby se snížila úmrtnost na srdeční infarkt. Velmi často se pití vína, ale zvláště jiných alkoholických nápojů, např. drinků, uvádělo v počtu vypitých sklenic vína nebo množství drinků za celý týden. Vychází to z praxe zejména ve Spojených státech, kde se většinou pije až na konci týdne. Některé pozdější práce však uvádějí, že významnější než celkové množství vypitého alkoholu je frekvence jeho pití. Bylo prokázáno, že nejlepší je časté pití malého množství alkoholu. Nadměrné jednorázové pití naopak zvyšuje úmrtnost na srdeční infarkt, i když celkové množství alkoholu, vypitého za týden, nepřekročí mírnou dávku. Práce z poslední doby z Austrálie i z Bostonu jednoznačně vyřešily diskusi o tom, jak často pít. V australské sestavě se ukázalo jako nejlepší pít pět až šest dní v týdnu. V práci z Bostonu vyšlo jednoznačně jako nejlepší každodenní pití malého množství alkoholu. Přitom rozdíly v celkově malém množství vypitého alkoholu byly nevýznamné.

Malé množství alkoholu je nejlepší konzumovat co nejčastěji, nejlépe každý den. (24) Kardiolog doc. MUDr. Miloš Táborský, CSc., FESC, MBA zastává k pití vína tento názor:„ U mužů by to mělo být 0,3 dcl vína denně, u žen asi 0,2 – 0, 3 dcl. Není dobré pít častěji než pět dní v týdnu. Pití ovšem doporučuji jen zdravým lidem.“ (7)

Zdroje:
(24) www.wineofczechrepublic.cz/6-4-vino-a-stridmost-cz.html
(7) Le Cigarete and Vin Style 3, 51 (2009)

Víno má pozitivní vliv na zdraví. Ale proč…

Prospívá víno zdraví či ne? Má pozitivní vliv na krevní oběh, lze jeho mírnou konzumací snížit pravděpodobnost ... více

Diabetikům s poruchami erekce může pomoci červené víno

Jen v České republice trpí cukrovkou více než ... více

Resveratrol a zdravý životní styl

Resveratratrol byl poprvé izolován z červeného vína a označen... více

Archiv aktualit
V "Diskuzním fóru" se můžete odborníka zeptat na to, co Vás ve vztahu ke svému zdraví zajímá. Odpovědi na nejčastější otázky ohledně FitLine budou dostupné k přečtení všem zájemcům.

připravujeme
Jak jste se o vinoprozdravi.cz dozvěděli?
  • Z článků v tištěných médií (29,54%)
  • Od lékaře (5,91%)
  • Z bannerové reklamy na internetu (4,64%)
  • Z textové reklamy na internetu (15,61%)
  • Od známého (10,97%)
  • Z jiného zdroje (33,33%)